Nedjelja, 20 Svibanj 2018

Učite od životinja!

Korisnička ocjena: 0 / 5

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 
VOLITE, PRAŠTAJTE I SLUŠAJTE INSTINKT
 

Učite od životinja!

Iako ne govore ljudskim jezikom, psi, mačke i ostali ljubimci mogu nas poučiti važnim životnim lekcijama uz koje možemo postati sretniji, zdraviji i bolji ljudi! Osim toga, ljudi koji dijele dom s kućnim ljubimcem u boljoj su tjelesnoj formi, imaju više samopouzdanja i manje su usamljeni. Za početak probajte usvojiti sljedeće..

Za razliku od ljudi, životinje su pravi stručnjaci u čitanju signala poput govora tijela i izraza lica 

Slušajte instinkt
Za razliku od ljudi, životinje su pravi stručnjaci u čitanju signala poput govora tijela i izraza lica i instinktivno znaju kome mogu vjerovati. Ljudi su često gluhi na poruke koje im šalje instinkt. Zato često pogrešno procjenjuju neznance i veruju, iako im je mozak šapnuo kako bi bilo bolje da s tom osobom nemaju nikakva posla.. Lekcija koju trebate naučiti od svog psa glasi: slušajte instinkt jer on najčešće ne griješi.

Proootezanje za buđenje
Sigurno ste primijetili kako su vašem psu ili maci protezanje i zijevanje nakon buđenja neprocjenjiv užitak. Nije riječ samo o užitku. Istezanje nakon spavanja poboljšava cirkulaciju i protok kisika, pa se brže razbuđujemo i manje smo skloni jutarnjim nespretnostima i ozljedama.

Čoveče, ne ljuti se...
Sigurno ste katkad povisili ton na svog psa dok je bio štene, pa su mu se događale nezgode na tepihu. No nakon toga se niste satima ljutili na njega, niti on na vas. On bi vas umiljato pogledao, a vi ga pomazili kao da ništa nije bilo. To je lekcija koju treba primjenjivati u životu - opraštajte!

Slušajte i ne kritizirajte
Oko 80 posto ljudi osjeća se bolje nakon što se povjeri ljubimcu. Razlog je to što životinje slušaju i pritom ne osuđuju. Zato ljubimci snažno terapeutski djeluju na dijecu s teškoćama u učenju. Pokazalo se da mališani mnogo brže usavršavaju čitanje kad naglas čitaju ljubimcu nego roditeljima, koji ih prekidaju ispravljajući ih čim pogriješe.

Autor: Ekipa Alo!